15 czerwca 2014

Test matrix kreatynowy UNIVERSAL - STORM

Wszyscy, którzy próbowali swoich sił na siłowni z użyciem dobrej przedtreningówki wiedzą, że jeśli jest dobra to potrafi podnieść o poziom wyżej nasz trening.
Tak również jest w przypadku zastosowaniu różnego rodzaju pomperów tj. AAKG, Cytrulina czy najzwyklejszy monohydrat kreatyny. Uważam, że nie cykliczne stosowanie w postaci jednego miesiąca przynosi pozytywny skutek w braniu tego typu suplementów a dłuższe jego stosowanie.
Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować suplement o nazwie UNIVERSAL – STORM, którego pewnie większość z Was stosowała, bo to właściwie legendarny już suplement firmy UNIVERSAL.


Jaki to jest rodzaj suplementu?

I teraz nasuwa się pytanie, do jakiego rodzaju ten suplement zaliczyć?
Do przedtreningówek? A może do kreatyn/pomperów?
Uważam, że są to jednak kreatyny/pompery.
Mimo iż zaleca się branie tego typu suplementów przed treningiem oraz po, to ja zazwyczaj biorę rano po przebudzeniu ew. śniadaniu jak i również po treningu aby odzyskać energię ATP w mięśniach. Natomiast brak substancji stymulujących sprawia, że nie zaliczam ich do typowych pre-workoutów.
Etykieta UNIVERSAL - Storm
Źródło: Własne

Etykieta UNIVERSAL - Storm
Źródło: Własne

Proszek UNIVERSAL - Storm
Źródło: Własne

Miarka Universal - Storm
Źródło: Własne

Siła

Ogólnie rzecz biorąc, to ciężko mi ocenić siłę kiedy jestem w fazie redukcji masy ciała. Obcinam wtedy kalorię i mam dużo mniej siły aniżeli w fazie budowania masy mięśniowej. Ale podejrzewam, że odnawiana została energia ATP niezbędna do generowania siły. Przydaje się wtedy bardzo podczas redukcji masy ciała. Domniemam, że bez tego suplementu moja siła była by dużo mniejsza.
Ocena: 4+

Wytrzymałość

Wytrzymałość trzymałem na odpowiednio wysokim poziomie. Zawsze mam ciężkie treningi w ostatnim czasie, nie obijam się na treningach. Tutaj również, podejrzewam, ze bez tego suplementu, moja wytrzymałość była by dużo mniejsza na diecie redukcyjnej.
Ocena: 4

Pompa

Fantastyczna pompa, na treningu oraz krótki czas po treningu. U mnie zależność jest taka, ze dużo większą pompę w mięśniach mam wtedy, gdy spożywam dużo węglowodanów (ryz, płatki owsiane, płatki ryzowe) itp. Uważam, ze jakbym ciągle walił sporą ilość węglowodanów to pompa była by dużo większa aniżeli bez węgli.
Ocena: 5

Regeneracja

Kiedy je się tego typu suplementy, chcąc nie chcąc zwiększamy regenerację powysiłkową. Uważam, że była na dobrym poziomie, może nie było stuprocentowej rewelacji ale jednak jakaś tam była.
Ocena: 4

Cena

Cena jak na tego typu suplement nie jest jakoś masakrycznie wygórowana.
Klikajcie:
Allegro
sklep.SFD.pl
sklep.KFD.pl

Skład

Niestety producent nie podał konkretnych proporcji a tylko skład matrixów :)
Wartości odżywcze
Na 10.5 gram produktu
Kalorie 0
Carbohydrates 0g
Sugars 0g
Magnesium 5mg
Hypervol Complex™5000mg
Creatine Monohydrate**
Dicreatine Malate**
Tricreatine Matrix (TCM) (creatine gluconate, creatine AKG, creatine orotate)**
Creatine MagnaPower®**
(magnesium creatine chelate)**
iNOXsulin-7™3750mg
L-Taurine**
Cittruline Malate**
Arginine AKG**
CarnoSyn® Beta-Alanine**
4-Hydroxyisoleucine (20%)**

Analiza składu

 • Creatine Monohydrate - Monohydrat Kreatyny
 • Popularny składnik suplementacji każdego sportowca. Wzmacnia siłę, wytrzymałość i wspomaga przyrost masy mięśniowej. Transport kreatyny wspomaga insulina, więc jeżeli jest zamiar szybkiego dostarczenia kreatyny do mięśni należy podbić insulinę w organizmie.
 • Dicreatine Malate - Jabłczan Dwukreatyny
 • Łatwo wchłaniana przez organizm forma kreatyny, która ma dużo lepsza absorbcje niż monohydrat. Głównym atutem tej kreatyny jest zwiększenie wytrzymałości na treningach.
 • Creatine Gluconate - Glutaminian Kreatyny
 • Jest to składnik gdzie jest połączona cząsteczka kreatyny z cząsteczka glukozy. Kiedy łączy się te dwie cząsteczki absorbcja tego składnika jest na podobnym poziomie co glukoza. Zwiększa sprawność fizyczna i sile krótko-trwałą czyli taką, gdzie występuje duża eksplozywność w treningu.
 • Creatine AKG - Alfaketoglutaran Kreatyny
 • Sól kwasu glutarowego oraz kreatyny. Odgrywa ważna rolę w procesach energetycznych. Zwiększa sile, wytrzymałość oraz sprzyja budowaniu beztłuszczowej masy ciała.
 • Creatine Orotate - Orot
 • Zwiększa magazynowanie glikogenu w mięśniach. Zwiększa sile, wytrzymałość oraz beztłuszczową masę ciała.
 • Magnesium Creatine Chelate - Magnezowy Chelat Kreatyny
 • Zwiększa wytrzymałość i redukuje uczucie zmęczenia mięśni. Zwiększa energie poprzez włączenie magnezu do komórek. Szybciej odnawia energie ATP oraz ADP.
 • L-Taurine - L-Tauryna
 • Działa synergicznie z działaniem insuliny, wspomaga transport składników odżywczych do mięśni – w tym aminokwasów, glukozy i kreatyny.
 • Cittruline Malate - Jabłczan Cytruliny
 • Zwiększa syntezę tlenku azotu, wspomaga wydzielanie hormonu wzrostu, zwiększa czułość na insulinę, przyspiesza spalanie tłuszczu, zwiększa libido, zwiększa przepływ krwi w organizmie.
 • Arginine AKG - Alfaketoglutaran Argininy
 • Zwiększa syntezę tlenku azotu, wspomaga wydzielanie hormonu wzrostu, zwiększa czułość na insulinę, przyspiesza spalanie tłuszczu, zwiększa libido, zwiększa przepływ krwi w organizmie.
 • Beta-Alanine - Beta-Alanina
 • Zwiększa wytrzymałość podczas treningu siłowego czy tez aerobowego, opóźnia uczucie zmęczenia, odkwasza organizm ze złych toksyn, wspomaga wzrost beztłuszczowej masy ciała.
 • 4-Hydroxyisoleucine
 • Zwiększa uwalnianie insuliny wywołane przez glukozę. Nie oddziałuje z innymi agonistami jeżeli chodzi o wydzielanie insuliny (leucyna, arginina).

Szybkie podsumowanie, plusy i minusy UNIVERSAL - STORM

1
Dobra pompa

Skład wydaje się być dobrany w taki sposób, aby nie przesadzać z poszczególnymi substancjami a żeby dobrze pompował. Pompa na spory plus.

2
Dobra regeneracja

Skoro pompa dobra, to regeneracja również, ponieważ dostaje się do mięśni krew z nowymi składnikami odżywczymi.

3
Dobry smak

Smak jest dobry, ja miałem "GRAPE SPLASH" jest to chyba jakiś odpowiednik winogronu, gdzie w niczym go nie przypomina ponieważ czuć chemią, ale mi to w niczym nie przeszkadza i mogę powiedzieć smakuje za to całkiem nieźle.

4
Cena

Cena nie jest straszna, jak za tego typu suplement - uważam, że warto.

1
Słaba rozpuszczalność

Rozpuszczalność nie była imponująca niestety... Po mieszaniu w shakerze na dnie tworzył się osad, nie wiem z czego... Musiałem ponownie nalewać wodę i szybko wypić, żeby osad nie opadł na dno shakera.
Źródło: własne
Utrzymywanie tej strony kosztuje mnie wiele wysiłku oraz czasu. Jeżeli podoba Ci się mój blog oraz treść w nim zawarta to zrewanżuj się polecając mój blog innym pozwoli mi to na dalszy rozwój oraz bardzo mnie to zmotywuje do dalszej pracy, dla Ciebie to tylko 1-klik, dla mnie to bardzo wiele! Dziękuję! :)

0 komentarze :

Prześlij komentarz