8 czerwca 2014

Test BCAA UNS - BCAA 8-1-1

Witam Was! Jak myślisz o redukcji to pamiętasz o aminokwasach prawda? Żeby zabezpieczyć mięśnie przed katabolizmem, aminokwasy BCAA (Branch Chained Amino Acids) – Czyli aminokwasy rozgałęzione nadają się do tego idealnie. Ponieważ hamują katabolizm i przyspieszają regeneracje potreningową.
Sam jestem zwolennikiem stosowania tego rodzaju suplementu, właściwie przez cały rok. Wiem, że jest to kosztowne ale działa fenomenalnie! Czuć lepszą regenerację i nawet pompę, bo od zwiększonej ilości Leucyny w diecie jest zjawisko lekkiego napompowania mięśni.
Nie myślcie czasem, że aminokwasy zrobią z Was nie wiadomo jak wielkich… To jest uzupełnienie diety, w niezbędne składniki odżywcze i przede wszystkim znajdujące się w czystej postaci.
Leucyna, Walina i Izoleucyna nie znajdują się tylko w suplementach, to są normalne aminokwasy które można znaleźć normalnie w jedzeniu. Więc spożywanie tego powinno się składać głównie z jedzenia, ale suplementacja ma za zadanie nam tylko to uzupełnić, ale nie zastąpić!


Etykieta UNS - BCAA 8-1-1
Źródło: Własne

Informacje nt. stosowania UNS - BCAA 8-1-1
Źródło: Własne

Skład UNS - BCAA 8-1-1
Źródło: Własne

Puszek, to świadczy o wysokiej zawartości leucyny
Źródło: Własne

Wartości odżywcze
Na 12,5 gram produktu - 1 porcję
Kalorie 46,9
Tłuszcz 0 g
Węglowodany 1,95 g
Białko 9,76 g
L-Leucyna 7812 mg
L-Izoleucyna 976 mg
L-Walina 976 mg

Analiza składu

Skład jak to skład zwykłego BCAA, nie jest imponujący, ale opiszę każdy składnik z osobna :)
 • L-Leucyna
 • Jeden z aminokwasów egzogennych, który głównie wystepuje w produktach wysokobiałkowych. Wspomaga syntezę białek a więc sprzyja lepszej i szybszej regeneracj. Wzmaga pompę mięśniową oraz anabolizm mięśniowy.
 • L-Izoleucyna
 • Zabezpiecza mięśnie przed rozpadem, czyli działa antykatabolicznie. Stanowi nieodzowny element regeneracji potreningowej i naprawia uszkodzone tkanki wyczerpującym treningiem.
 • L-Walina
 • Bierze udział w syntezie białek mięśniowych i w procesie wytwarzania energii w mięśniach. Zostaje spożytkowana na energie głownie w okresie dużego stresu, np. podczas wysiłku fizycznego.

Plusy i minusy UNS - BCAA 8-1-1

Zacznijmy może od plusów
 • Dobrze pompuje - zwiększona ilość leucyny w składzie sprawia, ze faktycznie czuć większą pompę na treningach.
 • Regeneracja - jest odczuwalna, zwłaszcza kiedy są wyczerpujące treningi na wycince, lub na masie.
 • Podkręcony metabolizm - może będzie się to dla Was wydawać dziwne, ale faktycznie odczuwalne jest spalanie tkanki tłuszczowej. Mogę z pewną nieśmiałością nawet stwierdzić, że poniekąd usuwa trochę wody podskórnej, przez co sylwetka będzie się wydawać mniej otłuszczona.
Skoro jest kwestia plusów, należy ogarnąć również kwestię minusów :)
 • Po co fruktoza? - niepotrzebna jest fruktoza, jako wypełniacz, niestety, firma UNS nie popisała się pod tym kątem w moich oczach.
 • Mimo, że nie rozpuszczałem tego BCAA w shakerze, tylko pakowałem prosto do ust porcje, to kilka razy postanowiłem spróbować i rozpuścić to w shakerze. Wyszło jak wyszło… Kiepska rozpuszczalność - ale akurat tutaj nie mam się do czego doczepić, ponieważ leucyna kiepsko się rozpuszcza a leucyny jest w tym suplemencie 8x więcej niż izoleucyny i waliny, to jeszcze kiepski smak wytworzony fruktoza. Szkoda, że firma UNS dodała fruktozę… Według mnie jak ma coś kiepsko smakować, to lepiej, żeby to w ogóle nie smakowało a lepiej działało ;)

Podsumowanie

Podsumowując BCAA 8-1-1 uważam, że ten suplement jest godny polecenia. Cena nie jest wygórowana i skład nie jest najgorszy, mimo, że posiada w składzie niepotrzebną nikomu fruktozę… Na rynku roi się od aminokwasowych suplementów i ciężko dokonać odpowiedniego wyboru. Dlatego zazwyczaj wybieramy ten, który jest tańszy. Oczywiście jest możliwość znalezienia tańszego BCAA, ale nie znajdziemy w proporcjach 8-1-1 leucyna-izoleucyna-walina, gdzie leucyna przynosi według mnie szereg lepszych korzyści kulturystom, aniżeli dwa pozostałe aminokwasy.
Źródło: własne
Utrzymywanie tej strony kosztuje mnie wiele wysiłku oraz czasu. Jeżeli podoba Ci się mój blog oraz treść w nim zawarta to zrewanżuj się polecając mój blog innym pozwoli mi to na dalszy rozwój oraz bardzo mnie to zmotywuje do dalszej pracy, dla Ciebie to tylko 1-klik, dla mnie to bardzo wiele! Dziękuję! :)

0 komentarze :

Prześlij komentarz