12 kwietnia 2014

Test AAKG i Jałbczan Cytruliny bardzo dobre combo!

Witam. Ostatnio postanowiłem skorzystać z dobrodziejstw nauki i technologii chemicznej więc moim zamiarem było użycie jakiegoś pompera, który w składzie nie posiadałby kreatyny. Świetnym rozwiązaniem okazało się połączenie "AAKG" oraz Jabłczanu Cytruliny, które świetnie pompują mięśnie. Tak naprawdę ciężko odróżnić te dwa suplementy stosując je razem, ale mimo wszystko okazały się strzałem w dziesiątkę.


Można go polecić osobom, które (tak jak ja) chcą odpocząć od kreatyny i pragną dopompować mięśnie zwiększając przy tym regenerację (bo przecież wiemy, że im większa pompa, tym więcej krwi w mięśniach, a im więcej krwi w mięśniach tym lepsza wymiana składników odżywczych i lepsza regeneracja). Suplementy te działają podobnie, ale tylko niektórymi kwestiami się różnią od siebie.

Przypadło mi do gustu to, że mogę dawać spore dawki AAKG i Jabłczanu Cytruliny (bo w granicach 2-3 gramy) co jest sporo, a w suplementach przed-treningowych czy różnorakich stakach kreatynowych mamy po 500 mg na porcję co jest niesamowicie mało, ale na czymś muszą zarabiać prawda? :)

Połączenie AAKG i Jabłczanu Cytruliny daje następujące efekty:

 • zwiększa syntezę tlenku azotu;
 • wspomaga wydzielanie samotropiny - hormonu wzrostu;
 • zwiększa odporność;
 • zwiększa czułość na insulinę;
 • przyspiesza spalanie tłuszczu;
 • zwiększa libido, zwiększa erekcję;
 • przyspiesza przepływ krwi w organizmie;
 • działa ochronnie na nerki
 • wykazuje działanie antykatabolicznie;
 • wzmaga anabolizm w organizmie;
 • zwiększa siłę, wytrzymałość

Stosowanie, czyli kiedy brać AAKG i Jabłczan Cytruliny

Jeżeli głównym składnikiem suplementacji (czyli nie bierzemy żadnej kreatyny) jest AAKG i Jabłczan Cytruliny wtedy uważam, że powinno się brać następująco:
Dni treningowe:
Rano na czczo, przed treningiem, po treningu.
Dni nietreningowe:
Rano na czczo, pomiędzy posiłkami, przed snem
Natomiast jeżeli stosujemy AAKG i Cytrulinę jako dodatek do jakiejś suplementacji, (co jest świetnym rozwiązaniem i ja tak robiłem) jemy następująco:
Dni treningowe:
Przed treningiem, po treningu
Dni nietreningowe:
Nie bierzemy w ogóle

Szybkie podsumowanie stosowania AAKG i Jabłczanu Cytruliny

Pompa - świetnie pompuje oraz czuć, że jest bardzo dobra cyrkulacja krwi w mięśniach.
Regeneracja - Świetna regeneracja, można zauważyć kiedy występują "zakwasy" po treningu oraz w jakim tempie znikają.
Siła - Czuć wzrost siły, ale to nie będzie 10-20 kilogramów na płaskiej, na takie rzeczy nie liczcie ;).
Wytrzymałość - Jest wzrost wytrzymałości, można zauważyć po tym, że organizm wolniej się męczy przy intensywnych treningach o większej objętości- 1,5 lub 2 h.
Cena - niska cena w stosunku do ilości porcji.
Szybkość działania - działa od pierwszych porcji, więc można być zadowolonym przez cały okres stosowania tych suplementów.
Dawkowanie - brak miarki w opakowaniu niszczy całą magię tych produktów. Nie stosowałem bardziej niewygodnego suplementu niż te.

Moje odczucia na temat REVANGE AAKG oraz Jabłczanu Cytruliny

Po stosowaniu AAKG i Cytruliny łącznie zauważyłem nie tylko to, że bardziej pompowałem się na treningach i ta pompa utrzymywała się po treningach, ale również to, że organizm mój posiadał dużo bardziej przyspieszoną regenerację, ponieważ potrzebowałem tego z racji bardzo ciężkich treningów o wysokiej intensywności. Libido wzrosło i to porządnie, ale nie będę tutaj rozpisywał szczegółów :D. Stosowanie tych dwóch aminokwasów przyczyniło się również do lepszego samopoczucia w pewnym sensie, dało się to zauważyć, że mimo morderczych treningów miałem pozytywny humor.

Niestety bez minusów się nie obędzie... Całą magię suplementu psuje sposób w jaki trzeba odmierzać porcję. Dla mnie to jest super niewygodne, kiedy podczas napiętego dnia, trzeba odmierzać na wadze ilość porcji jaką chcę wziąć. Niewygodne opakowanie ma podłużny kształt i mały otwór, przez co ludzie z większymi dłońmi będą mieć problem z poborem porcji. Gdyby ten mankament został zlikwidowany poprzez dołożenie do opakowania miarki, wówczas powiedziałbym, że suplement od REVANGE jest idealny. Niestety jeżeli ktoś zwraca uwagę na to, w jaki sposób odmierza się porcję suplementów to od REVANGE bym zdecydowanie odradził.
Miałem wyżej wymienione produkty z marki REVANGE, ale nie marka ma znaczenie a skład, bo mówimy tutaj o oddzielonych aminokwasach: AAKG i Jabłczanie Cytruliny, więc uważam, że mogę uznać skład tych produktów za zgodny z opisem.

Stosunek cena jakość

Zapłaciłem za te suplementy w sumie 180 zł, jest to dużo, ale w rozłożeniu czasowym (stosowałem aż 3 miesiące!) porcja jest za naprawdę niskie pieniądze

Cena 1 porcji suplementacji tymi dwoma suplementami wynosi ok 90 gr.

Podsumowanie AAKG oraz Jabłczan Cytruliny

Podsumowując, uważam, że te produkty chwalą się bardzo dużą popularnością oraz bardzo pozytywnym oddziaływaniem na ciało ćwiczącego (ale nie tylko) czego efektem jest pakowanie do praktycznie każdej przedtreningówki bądź pomperów, które się bierze podczas treningu. Są to dość tanie oraz ekonomiczne aminokwasy. Uważam, że te produkty można stosować zarówno cyklicznie (w większych dawkach) oraz cały czas. Ale ja brałem mniejsze dawki dłuższy okres, bo paczka starczyła mi na ponad 3 miesiące.

Rozpuszczalność AAKG i Cytruliny

Utrzymywanie tej strony kosztuje mnie wiele wysiłku oraz czasu. Jeżeli podoba Ci się mój blog oraz treść w nim zawarta to zrewanżuj się polecając mój blog innym pozwoli mi to na dalszy rozwój oraz bardzo mnie to zmotywuje do dalszej pracy, dla Ciebie to tylko 1-klik, dla mnie to bardzo wiele! Dziękuję! :)

0 komentarze :

Prześlij komentarz