24 września 2013

Test PVL - MUTANT MASS - triple chocolate


Test wielkiej odżywki!
Nadeszła wreszcie pora na test suplementu o nazwie MUTANT MASS firmy PVL.
Szczerze mówiąc pierwszy raz zakupiłem odżywki firmy PVL, ale muszę przyznać, że bardzo mnie do siebie przekonała. Swoim profesjonalizmem, składem, niebanalnymi etykietami oraz tym, że nieustannie wrzucają filmiki na swój kanał YouTube. Warto zajrzeć na ich kanał.

Co to jest Mutant MASS?
MUTANT MASS to preparat który ma za zadanie uzupełnić dietę w potrzebne sportowcom kalorie: białka, węglowodany oraz tłuszcze. Jest to GAINER wysokiej klasy którego używają z chęcią kulturyści, sportowcy lub zwykli ludzie chcący przybrać szybko na masie.

Co daje Mutant MASS?
MUTANT MASS to preparat zupełnie nowej klasy. Składa się z 4 kompleksów.

Pierwszy to mieszanka białek Iso Stack:
Mieszanka izolatów białek serwatki (ISO-97 & CFM-90) oraz hydrolizaty białek serwatki to białka o bardzo krótkim czasie wchłaniania;
WPC-85 i WPC-80 – koncentraty białek serwatki jako kolejna porcja białka która ulegnie wchłonięciu;
Kazeinian wapnia, izolat białek mleka i micelarna kazeina – białka które najwolniej są wchłaniane do krwiobiegu;
Izolat białek jaja kurzego oraz izolat białek z żółtka jaja kurzego. Białka z żółtka jaja kurzego to najlepsze istniejące białka, które mogą być wykorzystane przez sportowców!

Drugi kompleks to Clean Carb: 
Mieszanka węglowodanów o niskim IG, łącznie z Vextrago – największej cząsteczce węglowodanu, jaki występuje obecnie w tego typu odżywkach! Im większa cząsteczka węglowodanów, tym szybciej opuszczają one żołądek oraz tym lepiej uzupełniają zasoby glikogenu – substancji która jest głównym źródłem energii dla mięśni. Im więcej glikogenu w mięśniach – tym intensywniejszy i dłuższy może być trening. Nikt nie wymyślił jeszcze cząsteczki węglowodanu, która byłaby większa od Vextrago – jest ona o 30% większa od Vitargo !

Trzeci kompleks to Lipotherm:
Zawierający niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (EFA) oraz CLA i MCT. EFA odgrywają zasadniczą rolę w prawidłowej budowie i pracy stawów oraz wzmacniają odporność. CLA hamują możliwość rozrostu tkanki tłuszczowej! MCT, czyli średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe stanowią idealne źródło energii, oraz zwiększają spalanie tkanki tłuszczowej!

Czwarty, to INTRASORB5 – mieszanka składników transportujących mikroelementy.

Skład Mutant MASS

Skład świetny, tak samo świetny jak świetnie przybiera się na masie na tym preparacie. Zaskakujące jest to, że ma tylko 15 gram cukrów na całe 130 gramy połowy porcji, to jest mało jak na GAINERA.

Smak
Mogę powiedzieć, że jest to (chyba) najlepszy shake jaki kiedykolwiek piłem, a to za sprawą cukrów które są dodane i to dzięki temu tak świetnie smakuje. 300 ml mleka 0,5% rozcieńczam z 130 gramami produktu i piję takie shake 2x dziennie. 7 kilogramowa paczka schodzi dość szybko, ale tak samo szybko przybiera się na masie na tym specyfiku.

Działanie

Media

Tutaj jeszcze zdjęcia robione ze starą etykietą, ponieważ zakupiłem odżywkę na test jednego tygodnia, 2,2 kilograma. Smak był waniliowy, ale równie pyszny co czekoladka. Polecam ;-)

Zalecane spożycie jednej porcji :D 4 miarki to jest jedna porcja i daje 1040 kalorii! Ja ją dzielę na dwie porcje bo nie dał bym inaczej rady.

Jak widać tutaj moje wykonanie zdjęcia

Profil aminokwasowy.


Proszek jest bardzo sypki i rozdrobniony. Nie ma mowy o grudkach.


2 komentarze :

  1. Na mnie niestety bardzo słabo działa, po 5 kg zjedzonych masa stoi w miejscu :( zawiodłem się bo wcześniej na 2 razy tańszym Gainerze z SFD przybyło 4 kg :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I teraz pytanie czy na tańszym gainerze z SFD stosowałeś taką samą dietę jak na Mutant Massie i jakiej jakości mięso przyszło?

      Usuń