17 maja 2013

Test Controlled Labs - White Flood!

Postanowiłem, że będę dzielił się z Wami moimi opiniami odnośnie suplementów. Teraz przyszła kolej na Controlled Labs - White Flood.

Jest to przed-treningówka (ang. pre-workout) tzw stack NO2 - czyli odżywka którą zażywa się przed treningiem.

Czym jest odżywka typu pre-workout i jak ona działa?
Działanie tego typu suplementów polega przede wszystkim na przygotowaniu mózgu, mięśni i całego organizmu do wysiłku, któremu będzie poddany organizm w niedługim czasie.

Pre-workouty mają na celu głównie:
- poprawę unaczynienia mięśni,
- pompę mięśniową,
- regenerację,
- poprawę wydolności treningowej.

Po spożyciu środka tego typu powinniśmy osiągnąć taki efekt, żebyśmy nie mięli ochoty wyjść z siłowni. Powinniśmy mieć dużo energii, dzięki której trening będzie bardziej satysfakcjonujący.

A więc było kilka słów wstępu na temat tego typu suplementów, a teraz przejdźmy do rzeczy.


Controlled Labs - White Flood w skład którego wchodzą:

Dwu-wodorochlorek estru etylowego argininy - wykazuje zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych. Wpiera regenerację wątroby, ma wpływ na wydzielanie się hormonu wzrostu, jest inicjatorem kreatyny.

Dwu-wodorochlorek estru tylowego ornityny - aktywuje syntezę hormonu wzrostu, dzięki któremu zawdzięcza się redukcję tkanki tłuszczowej przy równoległym wzroście tkanki mięśniowej. Wpiera również układ odpornościowy, oraz pomaga w regeneracji zniszczonych tkanek.

Tyrozyna jest inicjatorem dla adrenaliny, dopaminy i noradrenaliny. Ma działanie pobudzające, poprawia koncentrację i skupienie, pomaga wykonać bardziej intensywny trening.

Inozyna inicjator adenozyny- zwiększa moc i siłę eksplozywną oraz poprawia wydolność

Ewodiamina - nasila proces rozpadu tkanki tłuszczowej i uwalnia kwasy tłuszczowe przemieniając je w energię.

controlled labs


Zaraz po otrzymaniu i rozpakowaniu WF, zrobiło na mnie wrażenie opakowanie. Pomyślałem sobie, że skoro producent nie oszczędza na tym pieniążków, to ten środek musi być coś wart. I faktycznie - nie dość, że opakowanie było zafoliowane grubą folią, to jeszcze pod wieczkiem było zabezpieczenie które ciężko było oderwać.

Konsystencja WF jest świetna, rozpuszczalność na najwyższym poziomie. To tak jakby rozpuścić cukier we wrzącej wodzie (no może prawie :D). Kilka ruchów shakerem (można było by to wymieszać w większej szklance) i suplement gotowy do spożycia.
controlled labs
controlled labs
Przed wymieszaniem:
Po wymieszaniu:
controlled labs
Praktycznie nie widać różnicy, poza tym, że lekko się zapienił :)

Działania tego suplementu nie jestem w stanie porównać do żadnego innego. Przeczytałem gdzieś opinie, że nie powinienem brać od razu całej dawki. Zaryzykowałem jednak i… Troszkę inne efekty, niż te, które opisywali ludzie.
Mówili, że czuli pobudzenie, agresję na treningu, itp. Ja nie doświadczyłem tego, być może powodem jest wieloletnie doświadczenie z takimi suplementami.

Pierwszą rzeczą którą zauważyłem po zastosowaniu ww. suplementu, to jest to, że fajnie wkręca w nastrój treningowy, taki lekki BEAST MODE się załącza. Nie czuję w żadnym wypadku zjazdów, czy uderzeń ciśnienia do głowy. Miałem świetne wspomaganie innymi suplementami, ale mimo tego, czułem WF i jego działanie.
Na treningu miałem więcej energii, robiłem ciężkie wyczerpujące treningi, na które wcześniej bym się nie odważył. Regeneracja tego supla to też fantastyczna sprawa, nie miałem uczucia gorszych dni po ciężkich treningach.
1. Pompa na wysokim poziomie, czuć było w żyłach przepływ NO2 podczas treningu, ale to nie jest to czego mógłbym się spodziewać po tego typu suplemencie, chciałem czegoś więcej, większego pobudzenia, mrowienia. Ocena 3/5
2. Wytrzymałość: nie chciało się wychodzić z siłowni, kolejne serie to był żaden problem mimo zwiększającej się pompy, dawałem radę z dużą ilością ćwiczeń. Ocena 4/5
3. Siła: Zauważyłem lekki skok siły, ale ciężko mi powiedzieć od którego supla, czy od WF czy od GM? Ocena ?/5
4. Regeneracja: ta kwestia jest wysoce odczuwalna, do ciężkich treningów perfekcyjny suplement. Ocena 5/5
Ocena końcowa: 3+ - ten plus ze względu na regenerację :)


Ogólnie rzecz biorąc dobry środek, ale nie polecam go na pierwszy kontakt z przed-treningówkami.

Przy okazji - spaliłem 3kg tłuszczu, dzięki temu, że w tym suplemencie był magiczny składnik o nazwie "Ewodiamina". Jest to więc świetny suplement, ale wtedy, jeśli ktoś ma zamiar się "dociąć" przed sezonem wakacyjnym.

0 komentarze :

Prześlij komentarz